konkurs_full

pasek na dole_do wygrania_2

Temat konkursu: Pustka

W naturze panuje harmonia – wszelkie przeciwieństwa równoważą się. Antyczna filozofia chińska opisuje tą relację poprzez Yin i Yang. Kiedy myślimy o formie, myślimy o tym, jaki kształt nadać materii. A co z jej przeciwieństwem? Przeciwieństwem materii jest pustka. Jaką rolę może pełnić ażur w biżuteryjnej kompozycji?

Wyniki szóstej edycji konkursu Play Metal Clay:

Wyróżnienie publiczności: praca nr 870413 „Nimfa wodna”, autorka Agnieszka Pawlina (kat. metal clay)
Wyróżnienie w kategorii pozostałe techniki: praca nr 196713 „Srebrna pustynia”, autor Krzysztof Wierzbicki
Wyróżnienie w kategorii metal clay: praca nr 717171 „Natura Abhorret a Vacuo”, autorka Anna Mazoń (metal clay)
Wyróżnienie w kategorii złotnictwo: ex aequo dwie prace – nr 197606 „Głód” i nr 061976 „I po imprezie”, autorka Kinga Sulej
Nagroda główna: praca nr 717171 „Natura Abhorret a Vacuo”, autorka Anna Mazoń (kat. metal clay)
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom – dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy za rok!
Laureatów prosimy też o kontakt (wytwornia@antidotum.pl) w celu uzgodnienia sposobu odbioru nagród.

 • 208235

  "Unknown" Jolanta Witalińska (tkanina węglowa, żywica epoksydowa) kat. Pozostałe techniki Praca wykonana z tkaniny węglowej i żywicy. Przestrzeń zamknięta półkulą, w której możemy podejrzeć... cosie. Wszystkie formy i narzędzia pomocnicze wykonane samodzielnie.

 • 730306

  "To co zostało" Małgorzata Motycka (czesanka wełniana, rzemień skórzany, rurka metalowa - prefabrykat, zapięcie magnetyczne metalowe - półfabrykat, klej MS Polimer) kat. Pozostałe techniki Liść, jako pełna forma, jest całością. Gdy pozbawimy go treści czyli miąszu, pozostanie szkielet, który jest pusty. Pusty, a jednak nadal zawiera piękno natury.

 • 730603

  "Nowe" Małgorzata Motycka (czesanka wełniana, czesanka lniana, drut posrebrzany, zapięcie magnetyczne metalowe - półfabrykat, klej MS Polimer) kat. Pozostałe techniki Każda "pustka", chociaż jest niczym, ma granice. To "wszystko" je wyznacza. Gdy "wszystko" przenika do "pustki" rodzi się NOWE. Dokładnie tak samo, jak cud narodzin człowieka.

 • 717171

  "Natura abhorret a vacuo" Anna Mazoń (glinka srebra) kat. Metal Clay Natura nie znosi pustki. Pustka - najrzadszy klejnot, który istnieje tylko najkrótszą chwilę.

 • 196713

  "Srebrna pustynia" Krzysztof Wierzbicki (aluminium anodowane) kat. Pozostałe techniki Praca przedstawiająca wydmy pustyni. Pustynia jest czymś pustym, czyli "pustką", gdzie wszystko jest do siebie podobne. I brak jest wszystkiego. W mojej pracy zachowany został minimalizm jak na pustyni.

 • 789123

  "Pępek Wszechświata" Błażej Prokopiuk (srebro 925) kat. Złotnictwo Pępek Wszechświata to kombinowany kolczyk, którego bigiel przewija się przez ucho i przez pracę, spajając nosiciela z obiektem w jedno. Pępek Wszechświata jako najważniejszy obiekt na świecie, a w jego centrum centrum wszystkiego, znajduje się jedno wielkie NIC.

 • 891234

  "Stara fotografia" Błażej Prokopiuk (miedź, srebro 925, drut stalowy, wosk pszczeli) kat. Złotnictwo Stara Fotografia jest dla mnie pracą bardzo osobistą. Zdjęcie przedstawia moich pradziadków, których nigdy nie miałem okazji poznać. Jedynym sposobem na zapełnienie pustki po nich były opowieści babci oraz właśnie zdjęcia.

 • 061976

  "... i po imprezie" Kinga Sulej (mosiądz) kat. Złotnictwo Wedle tytułu - może to być stan ciała i ducha po ostrej zabawie. Może też obrazować spustoszenie i klęskę o charakterze nieodwracalnym. Wybór interpretacji pozostawiam odbiorcy.

 • 197606

  "Głód" Kinga Sulej (srebro) kat. Złotnictwo zapełnić. czymkolwiek. natychmiast.

 • 864358

  "Niebyt" Anna Życka (szkło, srebro, cyrkonie, żyłka) kat. Złotnictwo Pustka - stan kiedy stracone zostają nadzieje. Cenny świat rozbija się na kawałki trudne do posklejania. Widać rozbite części, które pomału znikają, pochłaniane przez nicość.

 • 140478

  "Tulka" Joanna Kuczewska (srebro 925, jadeit) kat. Złotnictwo ...

 • 174982

  "kaPUSTKA" Joanna Mikowska (srebro 0,925) kat. Złotnictwo 1) kaPUSTKA - warzywo o znacznej (ilości) głębi 2) ka PUSTKA? * * w gwarze góralskiej słowo "ka" znaczy "gdzie". Formułuje się więc pytanie egzystencjalne: "Gdzie pustka?" A egzystencja wg tradycji, nierzadko zaczyna się w kapuście 3) KAPUST(k)A - głowa pust(k)a

 • 791304

  "Pustka jest częścią całości" Małgorzata Salega-Gazdecka (srebro 925) kat. Złotnictwo Kolczyki na sztyftach. Wykonane z blachy i drutu srebrnego próby 925. Jeden z elementów oksydowany.

 • 870413

  "Nimfa Wodna" Agnieszka Pawlina (white cooper clay, labradoryt, kryształki Swarowski, klej jubilerski) kat. Metal Clay Pustka kojarzy mi się z lekkością. Projekt przedstawia wizję nimfy wodnej, zawieszonej w przestrzeni wody, której włosy lekko unoszą się w różne strony niczym zawieszone w pustce. Lekkości, jednocześnie nawiązując do pustki oraz wody, nadaje zawieszony na ażurowym motywie magiczny labradoryt posiadający głębię oceanicznych odcieni.

 

więcej zdjęć tutaj >>
głosowanie na: https://www.facebook.com/Wytwornia.Antidotum

 

Pobierz regulamin

Kryteria konkursowe

Do konkursu mogą zostać zgłoszone pojedyncze przedmioty lub zestawy (komplety), spełniające funkcję biżuterii. Oceniana będzie zręczność warsztatowa uczestnika, jakość wykonania, walory estetyczne pracy, innowacyjność formy oraz syntetyczne ujęcie tematu. Nie oceniamy interpretacji tematu, a jedynie sposób jego przedstawienia.
Pobierz regulamin
Pobierz formularz zgłoszeniowy

Harmonogram konkursu

Prace powinny zostać przesłane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 czerwca 2015. Głosowanie publiczności na Facebook'u od 6 do 14 czerwca 2015. Uwaga! Ogłoszenie wyników konkursu 21 czerwca 2015 w czasie zakończenia roku szkolnego (http://wytwornia.antidotum.pl/zakonczenie-roku-szkolnego-2/) oraz w internecie na wytwornia.antidotum.pl i www.olissimart.com
Pobierz formularz zgłoszeniowy

Finaliści poprzednich edycji konkursu Play Metal Clay