Wytwórnia Antidotum to pierwsza w powojennej Polsce prywatna szkoła złotnicza. Od 2006 roku bierze pod swoje skrzydła tych, dla których tworzenie biżuterii to nie tylko rzemiosło, ale przede wszystkim radość płynąca z twórczej energii

Poznaj naszych nauczycieli

Nasze kursy i warsztaty

Co o zajęciach w naszej szkole sądzą absolwenci?

Jestem zachwycona warsztatami z tworzenia szklanych korali murano-millefiori z Elisabettą. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone i miałam dużo czasu, żeby przetrenować wszystkie zagadnienia pod jej czujnym okiem. Zajęcia prowadzone są po angielsku, więc przy okazji miałam możliwość poćwiczyć język. super!
Kasia
Jestem fanem zajęć kreatywnych z Pauliną: w Antidotum nie tylko mamy szansę nauczyć się rzetelnego warsztatu, ale też podejść do zagadnień związanych z projektowaniem od strony „humanistycznej”. Na kursie kreatywnym poruszyliśmy zagadnienia związane z procesem powstawania projektu – od inspiracji, po sposób selekcji pomysłów, a to wszystko w kontekście kultury i sztuki
R.
Warsztaty foto z Bartkiem Zarankiem – to jest hit! W bardzo przystępny sposób dostałam porcję wiedzy, która będzie dla mnie przydatna przy fotografowaniu moich projektów. Cieszę się, że program został opracowany tak, żeby wziąć pod uwagę możliwości osób, które nie dysponują profesjonalnym studio: to jednak doskonały punkt wyjścia, żeby kiedyś je mieć. Czuję się zainspirowana i bardzo polecam!
Dorota
Kto jest moim ulubionym wykładowcą w Wytwórni Antidotum i dlaczego jest nim Robert? Podziwiam jego pasję i zaangażowanie, a przede wszystkim niesamowitą wiedzę! Kto był na jego wykładzie ten wie, że dla Roberta dwie godziny to za mało, żeby podzielić się wszystkimi informacjami na wybrany temat… Gdybym z nim miała lekcje historii, pewnie inaczej potoczyłaby się moja kariera… Warsztaty z Robertem to unikat – nigdzie indziej nie znalazłam możliwości, żeby tworzyć historyczne formy biżuterii od renesansowych, po barokowe. Robert uczy również klasycznych technik japońskich. Powtarzam – UNIKAT!
Ania
Mój ukochany tandem: Remek i Piotrek. Nie dość, że utalentowani i uznani jubilerzy, to jeszcze wulkan poczucia humoru.
Katarzyna